Životopis

13. března 2012 v 18:34 | DeeCelé jméno: Jesse Gordon Spencer
Datum narození: 12.02.1979
Místo narození: Melbourne, Austrálie

Jesse Gordon Spencer je australský herec nejvíce známý díky své roli doktora Roberta Chase v seriálu Dr. House.

POČÁTKY
Jesse se narodil v Melbourne v Austrálii. Rodiče Robyn a Rodney jsou aktivními politiky. Pochází ze čtyř sourozenců. Má dva starší bratry, Tarneyho a Luka a mladší sestru Polly, kteří pracují v medicíně.
Jesse Spencer navštěvoval Canterbury Primary School, Malvern Central School a Scotch College, kde promoval v roce 1997.Během studia na Scotch dostal nabídku zahrát si v australské telenovele Neighbours. Ve seriálu se objevoval od roku 1994 do roku 2000 a v roce 2005 se objevil ještě v jednom díle.

KARIÉRA
Herectví
Jako herec se Jesse proslavil v Austrálii a Velké Británii jako Billy Kennedy v australské telenovele "Neighbours", kde se pravidelně objevoval od roku 1994 do roku 2000. Zahrál si také v dramatu "Smrt pod ochranou církve" (Death in Holy Orders), ve filmu "Sestry v Londýně" (Winning London) po boku sester Olshenových. Ve filmu "Holky z lepší společnosti" (Uptown Girls) si zahrál společně s Brittany Murphy a Dakotou Fanning a ve filmu "Plavat proti proudu" (Swimming Upstram) po boku Harryho McKeona, Geoffreyho Rushe a Judyho Davise.
V roce 2004 byl obsazen do role Dr. Roberta Chase v úspěšném americkém seriálu "Dr. House" (House MD) kde hraje společně s Hughem Lauriem v hlavní roli. Zahrál si tam také se svou ex-snoubenkou Jennifer Morrison.

Hudba
Od roku 2008 je členem skupiny Band from TV, kde hraje na housle. Sklupina je složena z herců různých amerických seriálů. Kromě Jesseho je členem skupiny také jeho kolega Hugh Laurie (Dr. House), Greg Grunberg (Hrdinové), James Denton (Zoufalé manželky), Bob Guiney (The Bachelor), Adrian Pasdar (Zoufalé manželky, Hrdinové) a Scott Grimes (Pohotovost, Bratrstvo neohrožených, American Dad)

Nominace
1998 a 1999, Silver Logie Award - kategorie nejoblíbenější herec, za seriál Neighbours
2005, Teen Choice Award - kategorie nejlepší objev, za seriál Dr. House
2009 - SAG Award (spolunominace) - kategorie nejlepší skupinový herecký výkon v dramatickém seriálu, za seriál Dr. House
OSOBNÍ ŽIVOT
Jesse potkal svou kolegyni Jennifer Morrison v Březnu 2004 na Vancouverském letišti kde byly na cestě na natáčení pilotního dílu seriálu "Dr. House". Zasnoubili se 23. Prosince 2006 v Paříži. Jesse a Jennifer oznámily že se vezmou v Los Angeles v roce 2007. V srpnu roku 2007 pár ale oznámil, že zrušili své zasnoubení.

Autor: Dee

KOPÍRUJTE POUZE SE SVOLENÍM A SE ZDROJEM!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama.